GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 10695020
*
nr 1069 5020
Fat
Bo Fajans, längd: 44 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 19:24:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 19:19:50
1
Vinnande bud
14/11 19:20:23
1
justering av budtak
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:05
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
7226 Fat
2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32
-
7334 Fat
Rörstrand, omkring 1900. Längd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01
-
7248 Kakfat
på fot, glas och metall. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26
*
Fat
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5020
Fat
Bo Fajans, längd: 44 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 19:19:50 | 1 | Vinnande bud |
14/11 19:20:23 | 1 | justering av budtak |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik
-
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:05 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
7226 Fat
2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32 -
7334 Fat
Rörstrand, omkring 1900. Längd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01 -
7248 Kakfat
på fot, glas och metall. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26